Jak możemy Państwu pomóc?
Jak możemy Państwu pomóc?
Mają Państwo pytanie dotyczące zakwaterowania? Np. czy dany termin jest wolny?

Twój e-mail: *

Twoje pytanie: *

 
 

Narciarstwo alpejskie

W Małej Fatrze są wręcz doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa alpejskiego, zwanego też skialpinizm. W porównaniu do narciarstwa zjazdowego skialpinizm daje więcej adrenaliny i smaku ze swobodnej jazdy. Jazda na nartach w wolnej przyrodzie jest doskonałym relaksem i wypoczynkiem. Do uprawiania narciarstwa alpejskiego jest w Małej Fatrze do dyspozycji kilka ośrodków (Chleb, Poludňový Grúň, Stoh) w tym grzbiet górski Małej Fatry. Obszary na skialpinizm są przygotowywane we współpracy z Górskim Pogotowiem Ratunkowym.

Początkujący oraz wszyscy, którzy szukają łagodnych szlaków spacerowych mogą wyjechać kolejka linową do Snilovskiej przełęczy i stamtąd dalej grzbietem górskim Małej Fatry.
Bardziej doświadczeni skialpiniści mogą wybrać wejście na grzbiet górski od strony Chaty Vrátna trasą prowadzącą poprzez Steny, Poludňový grúň.

Pobyty zimowe - cenniki i rezerwacje

Trasy narciarstwa alpejskiego na mapie Ośrodka narciarskiego Vrátna

1. Stoh
4. Wielki Krywań
6. Belá

Vrátna - lyžiarske stredisko

W miejscowości Vrátna jest możliwość wypożyczenia sprzętu do narciarstwa alpejskiego, zwłaszcza dla początkujących oraz dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił w tym sporcie. Możemy również zapewnić instruktora narciarstwa alpejskiego, który nie tylko pokaże najlepsze trasy, ale również przeprowadzi cię po tych najpiękniejszych miejscach oraz nauczy, jak sprawdzić możliwość lawiny na danym stoku. Nauczy cię także posługiwać się techniką lawinową, obliczyć nachylenie stoku, jak zachowywać się w górach i wiele praktycznych umiejętności, które mogą okazać się później niezbędne.

Dla grup można również zorganizować kurs lawinowy. Program przeznaczony jest dla ludzi, którzy poruszają się w wolnym terenie w okresie zimowym i chcą dowiedzieć się o zagrożeniach lawinowych. Nasz przewodnik nauczy zasady poruszania się w wolnej przestrzeni, rozumieć i odczytywać nawarstwianie się śniegu i posługiwać się techniką lawinową. To wszystko pomoże zapobiec nieszczęściu lub pomóc koledze w potrzebie.

 © 2019 Domki Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tworzenie stron internetowych: Intensic