Jak możemy Państwu pomóc?
Jak możemy Państwu pomóc?
Mają Państwo pytanie dotyczące zakwaterowania? Np. czy dany termin jest wolny?

Twój e-mail: *

Twoje pytanie: *

 
 

Narty na Słowacji w dolinie Vratna i sporty zimowe

W Terchowej i okolicy jest wiele możliwości, jak spędzić zimę oraz zimowe wakacje , nawet jeśli nie jest w tym czasie sezon narciarski albo oprócz jazdy na nartach  chcesz spróbować również innych sportów. Nawet ci co nie jeżdżą na nartach lub rodziny z dziećmi znajdą tu na wczasach zimowych  wiele ciekawych możliwości spędzenia czasu, jak na przykład marsz na rakietach śnieżnych lub specjalny program przeznaczony do nauki odpowiedzialnego poruszania się w górach zimą oraz zapobieganie zagrożeniu lawinowemu.

Narty na Słowacji  możliwe są aż w pięciu ośrodkach narciarskich w okolicy. Jeden z najbliższych ośrodków narciarskich to Vrátna oraz Gavurky. Niecałe 30 minut jazdy samochodem są ośrodki narciarskie Kubínska hoľa i Wielka Rača. W samej Terchowej i jej okolicy znajduje się ponad 15 km przygotowanych tras do uprawiania narciarstwa biegowego. Wszystkie trasy prowadzą przepiękną krainą Parku Narodowego Mała Fatra.

Dolina Vrátna jest stworzona do uprawiania skialpinizmu. Oprócz doskonałych warunków skialpiniści cieszą się również pięknymi widokami. Jednym ze specjalistycznych programów dostępnych w okolicy polecamy program lawinowy, który jest niezwykle ciekawy, a w ekstremalnych przypadkach może nawet pomóc uratować życie. Z kolenych nietradycyjnych programów do dyspozycji jest także marsz na rakietach śnieżnych wierzchołkami gór Małej Fatry.

Na stoku jest do dyspozycji szkółka narciarska dla dzieci oraz opieka dzieci w babysitting centrum na wzgórzu. Kiedy dzieci będą się doskonale bawić, ty możesz spokojnie jeździć na nartach . Po długim pobycie na śniegu z pewnością każdy doceni wypoczynek w gorącym wellness centrum lub w jednym z pobliskich parków wodnych. Wybrać można na przykład Rajecké Teplice, które oprócz gorącej wody zachwycą wyjątkową atmosferą dzięki starożytnej architekturze.

 © 2019 Domki Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tworzenie stron internetowych: Intensic