Jak możemy Państwu pomóc?
Jak możemy Państwu pomóc?
Mają Państwo pytanie dotyczące zakwaterowania? Np. czy dany termin jest wolny?

Twój e-mail: *

Twoje pytanie: *

 
 

Janosikove diery

Túra Jánošíkove dieryJanosikove diery to jeden z najbardziej atrakcyjnych szlaków Małej Fatry. Janosikove diery lub poprostu Diery to układ wąwozów i kanionów w Krywańskiej Małej Fatrze. Janosikove diery znajdują się w Narodowym Rezerwacie Przyrody Rozsutec. Składają się z trzech zintegrowanych części: Dolne diery, Nove diery i Horne diery. Przepływa nimi Dierowy potok, który je uformował. W Dierach znajduje się ponad dwadzieścia wodospadów, które łącznie tworzą Wodospady Dierowego potoka. Swoiste formacje skalne o specyficznym klimacie są siedliskiem wielu interesujących gatunków roślin i zwierząt. Punktem wyjścia do Janosikowych Dier są przysiółki należące do katastralnego obszaru miejscowości Terchova - Štefanova i Biely Potok. W Dolnych dierach zbudowana jest ścieżka naukowa. Horne diery w okresie zimowym są zamknięte. Janosikove diery dostępne są poprzez atrakcyjnie oznakowane szlaki turystyczne z mostkami, drabinami i łańcuchami. W 2009 roku rozpoczęła się kompletna wymiana konstrukcji stalowych tej trasy. 

Czas trwania: 3 1/2 -4 1/2 godz. 

Punkt wyjścia: Parking przy hotelu Diery, parking Štefanova
Punkt docelowy: Parking przy hotelu Diery przysiółek Terchova - Biely Potok, parking Štefanova

Opis trasy: Trasa Dolne diery pomimo pokonywania wielu drabin jest stosunkowo łatwa i nierzadko pokonują ją również dzieci. Nie zaleca się wchodzenia z dziećmi na Mały Rozsutec. 

Trasa do pobrania: Janosikove diery

 

NOWE   Wakacje 2018   zniżki!

1 noc ZA DARMO 7x zakwaterowanie w 3* domkach z wifi, do dyspozycji: plac zabaw; +20% znizki atrakcje
Ważne: 7 nocy, 1.4-31.10.2018

od 104 € (432 zł*)/osoba/7 nocy
 
10% Zniżka  6x zakwaterowanie w 3* domkach z wifi, do dyspozycji: plac zabaw, szałas do grillowania ; +20% znizki atrakcje
Ważne: 6 nocy, 1.4-31.10.2018

od 93 € (386 zł*)/osoba/6 nocy
 

Więcej Wakacje 2018© 2018 Domki Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tworzenie stron internetowych: Intensic