Narciarstwo biegowe

Nowością w sezonie zimowym 2023/2024 - ponad 30 km przygotowanych i utrzymywanych tras do narciarstwa biegowego łącznie w trzech ośrodkach Małej Fatry.

Poznaj Małą Fatrę jaką nigdy dotąd nieznałeś. Weź biegówki i odkrywaj piękne zakątki Małej Fatry i zaśnieżoną przyrodę ze szlaków biegowych. Już teraz jest w Małej Fatrze utrzymywanych ponad 30 km tras do uprawiania narciarstwa biegowego aż w trzech ośrodkach. Sportując z biegówkami zrobisz też coś dla swojego zdrowia.

W Małej Fatrze ma narciarstwo biegowe długą i silną tradycję. Co roku odbywają się tu marsze narciarskie oraz wyścigi. Dla początkujących jest do dyspozycji kompletny sprzęt narciarstwa biegowego. Jeśli jeszcze nie miałeś okazji spróbować tego rodzaju sportu, masz do tego niezwykłą okazję. W razie dobrych warunków śniegowych Regionalna organizacja turystyczna zapewnia utrzymywanie tras biegowych pomiędzy miejscowościami Bela i Terchova. Przygotowanych jest prawie 16 km tras dla stylu klasycznego oraz dowolnego. Kolejną znakomitą trasą jest trasa na Kysuckim szlaku pomiędzy miejscowościami Krasne nad Kysucou i Nova Bystrica. Trzecim ośrodkiem narciarstwa biegowego jest trasa w dolinie Vrátna - Tiesňavy z pęknymi widokami na wytwory skalne w Małej Fatrze.

Pobyty zimowe - cenniki i rezerwacje

Mapy tras biegowych w ośrodku Terchová-Bránica i Kysucki szlak

Trasa biegowa w ośrodku Terchová - Bránica ma łączną długość ponad 15,7 km
Trasa biegowa Kysucki szlak ma łączną długość 15,5 km.


Uprawianie narciarstwa biegowego jest bardzo zdrowym sportem, poruszaniem się na biegówkach ćwiczysz całe swoje ciało.

Narciarstwo biegowe jest o wiele tańsze jak klasyczne narciarstwo zjazdowe. Nie musisz kupować skipassów na kolejki linowe, a za korzystanie z tras biegowych nic nie płacisz.

Utrzymywanie tras biegowych specjalnymi maszynami zapewni optymalne warunki, by cieszyć się w pełni tym pięknym sportem zimowym.

 

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tworzenie stron internetowych: Intensic
Znajdziesz nas także tutaj: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Jak możemy Państwu pomóc?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Jak możemy Państwu pomóc?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Mają Państwo pytanie dotyczące zakwaterowania? Np. czy dany termin jest wolny?

Imię: *

E-mail: *

Telefon: *

Twoje pytanie: *