Jazda na nartach na Słowacji w Ośrodku Narciarskim Vrátna

Ośrodek narciarski VratnaJazda na nartach w ośrodku narciarskim Vrátna na Słowacji jest pełns niezapomnianych wrażeń dla wielkich i małych narciarzy, snowboardzistów, freeride narciarzy , skialpinistów i narciarzy biegowych. Ośrodek narciarski Vrátna znajduje się w środkowej Słowacji, w otoczeniu przepięknej przyrody Parku Narodowego Mała Fatra. W oficjalnej ocenie ośrodków narciarskich, Vrátna zdobyła najwyższą 5-gwiazdkową ocenę i jest jednym z najlepszych ośrodków na Słowacji.

Pobyty zimowe - cenniki i rezerwacje

Vrátna oferuje odwiedzającym narciarzom 18 stoków narciarskich o łącznej długości 18 km, 13 wyciągów narciarskich i 2 kolejki linowe. Przepustowość wyciągów to 11 650 os./godz. Ośrodek narciarski Vrátna położony jest na wysokości 600-1709 m n.p.m.

Ośrodek narciarski Vrátna podzielony jest na 4 części - Paseky, Poludňový grúň, Chleb i Príslop. Oprócz tras narciarskich ośrodek oferuje również strefy freeride oraz  snowboard park z 2 skoczniami i 5 przeszkodami w ośrodku Paseky. Do wykorzystania jest także 22km tras biegowych i 19km tras skialpinizmu. Wieczorem można skorzystać z nocnej jazdy na nartach.

W ośrodku Paseky znajduje się czteroosobowa kolejka linowa, trzy wyciągi narciarskie, park dziecięcy oraz szkoła narciarska. Paseky są sztucznie  naśnieżane i udostępnione również w godzinach wieczornych. Latem ośrodek Paseky otwarty jest dla rowerzystów  gdzie znajduje się BikePark z 2 trasami - Enduro trail o długości 2 300 m i przewyższeniem 380 m i Downhill trail o długości 1 750 m i przewyższeniem 380 m. Kolej krzesełkowa dostosowana jest do przewozu rowerów.

Ośrodek Poludňový grúň położony jest nad ośrodkiem Paseky. Działają tu 4 wyciągi narciarskie wraz z połączeniem się na ośrodek Paseky.

Ośrodek Chleb jest ulubiony wśród narciarzy freeride. Do ośrodka prowadzi kolej gondolowa od Chaty Vrátna ze stacją końcową Snilovske sedlo. Ośrodek ten jest przeznaczony szczególnie dla zaawansowanych narciarzy, ponieważ jeździ się wyłącznie na śniegu naturalnym.

Oferujemy Państwu noclegi na Słowacji w drewnianych domkach całorocznych „Uhorčík”, “Ilčík” albo “Rajnoha”. Domki znajdują się w pobliżu ośrodka narciarskiego Vrátna oraz innych ośrodków narciarskich. W naszych domkach na pewno nie będą się Państwo nudzić, oprócz jazdy na nartach czeka Państwa różnorodna zimowa aktywność. Ośrodek narciarski Vrátna serdecznie Państwa zaprasza. Jazdę na nartach w ośrodku Vrátna z pewnością pokochacie. Cieszymy się na Państwa przybycie. 

  Cennik       Rezerwacja

Ośrodek narciarski Vratna w skrócie

 • ocena ośrodka: Lavex / Sitour: 5 * (na lata 2009-2013)
 • wysokość nad poziomem morza: 600-1709 m n.p.m.
 • trasy narciarskie: Paseky (600 – 990 m n.p.m.), Poludňový Grúň (945 – 1220 m n.p.m.), Chleb (740 – 1520 m n.p.m.), Príslop (670 – 925 m n.p.m.)
 • wyciągi + kolejki linowe: 12+2
 • całkowita przepustowość wyciągów: 10 850 os./godz.
 • trasy narciarskie / łączna długość: 17 / 14 km
 • skalatrudności tras narciarskich:
  - łatwe trasy: 4 ½ (na długości 1000 m),
  - średnio trudne trasy: 8 (na długości 7900 m),
  - trudne trasy: 4 ½ (na długości 5700 m)
 • długość sztucznie zaśnieżanych tras: 7800 m (armatki śnieżne: 36 szt.)
 • długość tras oświetlonych: 1500 m
 • długość regularnie utrzymywanych tras: ponad 8km (ratraki śnieżne: 4 szt.)
 • najdłuższa trasa narciarska z najwyższym przewyższeniem: „Turisticka“ na trasie Chleb (3100 m / 776 m)
 • trasy narciarstwa biegowego: 22 km, trasy skialpinistyczne: 19 km
 • trasy zjazdowe do freeride:: aż do 1709 m n.p.m.
 • dla dzieci: babysitting, park dziecięcy Kids Zone z pasem rozbiegającym SunKids na trasie Paseky
 • sezon zimowy: grudzień – kwiecień
 • bezpłatne parkingi w ośrodku, bezpłatny skibus codziennie z/do Żyliny

 
Zdroj: www.vratna.sk

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tworzenie stron internetowych: Intensic
Znajdziesz nas także tutaj: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Jak możemy Państwu pomóc?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Jak możemy Państwu pomóc?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Mają Państwo pytanie dotyczące zakwaterowania? Np. czy dany termin jest wolny?

Imię: *

E-mail: *

Telefon: *

Twoje pytanie: *