Trasa rowerowa Lutiše-Košturovci-Kačerovci

Opis trasy: Ładna, średnio trudna trasa rowerowa. Rozpoczyna się podjazdem do "Kačerów". Przy kierunkowskazie u Kačerów jadą Państwo dalej prosto polną ścieżką. Krzyż, który stoi przy kierunkowskazie muszą Państwo mieć po prawej ręce. Łagodnym zjazdem dotrzecie Państwo do Lutiš do przysiółku Skaličanovci. Tutaj należy skręcić w prawo na główną drogę i kontynuować jazdę drogą państwową ok. 4,5 km. W Lutišach za kościołem ok. 1,5 km skręcicie Państwo w prawo. Uwaga na ten skręt, byście go Państwo nie przeoczyli. Pomiędzy domami prowadzi wąska asfaltowa droga, która po chwili kończy się i dalej podążacie Państwo leśną drogą żwirową obok małego strumienia. Tą drogą wyjedziemy, aż na najwyższy szczyt tej trasy nad przysiółkiem Košturovci na wysokość 872 m n.p.m. Po łagodnym zjeździe dojedziecie Państwo do nieistniejącej już osady Košturovci. Pod wielką lipą jest krzyż i od niego rozpoczyna się już oznakowany żółty szlak turystyczny, który doprowadzi Państwa aż na grzbiet wzgórza Vojenne. Tutaj macie Państwo możliwość wyboru jednej z dwóch opcji powrotu. Krótsza droga prowadzi w prawo z powrotem przez Kačerów. Dłuższa trasa prowadzi w lewo na Vojenne, przez Zazvorowców do Šmehylów i Vyšnych Repaňów.

Całkowita długość trasy: 23,1 km (krótsza trasa), +6,2 km (niebieska-dłuższa trasa)  Czas jazdy: 2:30-3 godz. (krótsza trasa)

Trasa do pobrania dla GPS: Link do ściągnięcia śladów GPS tras rowerowych prześlemy na podany email. Podając email wyrażacie Państwo zgodę na przesyłanie naszego kwartalnego biuletynu, z którego można w dowolnym momencie zrezygnować.

 
 

Powrót na Trasy rowerowe

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tworzenie stron internetowych: Intensic
Znajdziesz nas także tutaj: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Jak możemy Państwu pomóc?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Jak możemy Państwu pomóc?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Mają Państwo pytanie dotyczące zakwaterowania? Np. czy dany termin jest wolny?

Imię: *

E-mail: *

Telefon: *

Twoje pytanie: *