Trasa rowerowa Lutiše-Košturovci-Kačerovci

Opis trasy: Ładna, średnio trudna trasa rowerowa. Rozpoczyna się podjazdem do "Kačerów". Przy kierunkowskazie u Kačerów jadą Państwo dalej prosto polną ścieżką. Krzyż, który stoi przy kierunkowskazie muszą Państwo mieć po prawej ręce. Łagodnym zjazdem dotrzecie Państwo do Lutiš do przysiółku Skaličanovci. Tutaj należy skręcić w prawo na główną drogę i kontynuować jazdę drogą państwową ok. 4,5 km. W Lutišach za kościołem ok. 1,5 km skręcicie Państwo w prawo. Uwaga na ten skręt, byście go Państwo nie przeoczyli. Pomiędzy domami prowadzi wąska asfaltowa droga, która po chwili kończy się i dalej podążacie Państwo leśną drogą żwirową obok małego strumienia. Tą drogą wyjedziemy, aż na najwyższy szczyt tej trasy nad przysiółkiem Košturovci na wysokość 872 m n.p.m. Po łagodnym zjeździe dojedziecie Państwo do nieistniejącej już osady Košturovci. Pod wielką lipą jest krzyż i od niego rozpoczyna się już oznakowany żółty szlak turystyczny, który doprowadzi Państwa aż na grzbiet wzgórza Vojenne. Tutaj macie Państwo możliwość wyboru jednej z dwóch opcji powrotu. Krótsza droga prowadzi w prawo z powrotem przez Kačerów. Dłuższa trasa prowadzi w lewo na Vojenne, przez Zazvorowców do Šmehylów i Vyšnych Repaňów.

Całkowita długość trasy: 23,1 km (krótsza trasa), +6,2 km (niebieska-dłuższa trasa)  Czas jazdy: 2:30-3 godz. (krótsza trasa)

Trasa do pobrania dla GPS: Link do ściągnięcia śladów GPS tras rowerowych prześlemy na podany email. Podając email wyrażacie Państwo zgodę na przesyłanie naszego kwartalnego biuletynu, z którego można w dowolnym momencie zrezygnować.

 
 

Powrót na Trasy rowerowe© 2022 Domki Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tworzenie stron internetowych: Intensic
Jak możemy Państwu pomóc?
Jak możemy Państwu pomóc?
Mają Państwo pytanie dotyczące zakwaterowania? Np. czy dany termin jest wolny?

Imię: *

E-mail: *

Telefon: *

Twoje pytanie: *