Trasa rowerowa Na Mravečnik albo na Vojenne

Opis trasy: 2 krótkie trasy na rozgrzewkę i w ramach poznawania okolic. Obie trasy są krótkie, ale przyjemne. Na Mravečnik wyjedziecie Państwo aż na wysokość 998 m n.p.m., więc się nieco Państwo zmęczycie, ale jazda w dół będzie prawdziwą przyjemnością. Z Vojennego znów zobaczycie Państwo piękną panoramę Parku Narodowego Mała Fatra. 

Wyjazd na Mravečnik zaczyna się jazdą do przełęczy Kačerovci, przejedziecie Państwo wokół krzyża (trzeba go mieć po swojej prawej ręce) w kierunku do Lutiš. Po dotarciu do skrzyżowania skręcić należy w lewo na drogę państwową. Po krótkim podjeździe dojedziecie Państwo do przełęczy Lutiška, następnie trzeba kontynuować jazdę dalej zielonym szlakiem turystycznym i leśną makadamową ścieżką, aż na Mravečnik. Ostatnich ok. 250 m trzeba prowadzić rower obok siebie. Ze szczytu jedźcie Państwo dalej szlakiem rowerowym, aż dotrzecie do skrzyżowania (w lewo dojechalibyście znów do Kačerów) Państwo więc pojadą tutaj prosto i po ok. 50-100 m skręcić należy w prawo w dół (trzeba znaleźć właściwy skręt według mapy lub nawigacji) do Červenców i łąką zjedziecie Państwo na główną drogę, na Chotari, gdzie skręcić należy w lewo do domku.

Do Vojennego dotrzecie Państwojadąc podjazdem do Marunów, na grzbiecie góry skręcić trzeba w lewo i dalej aż do skrzyżowania do Zazvora. Tutaj trzeba uważać, by nie minąć skrzyżowania, gdyż pojedziecie Państwo z górki ładną ścieżką , która prowadzi aż do zapory w Riečnicach. Na skrzyżowaniu dróg u Zazvora należy skręcić w lewo (jakby z powrotem, do tyłu), dalej jedziecie Państwo sobie już grzbietem gór z widokami na Mały i Duży Rozsutec oraz Stoh. Koniec trasy jest na przełęczy u Kačerów. Vojenne zalecam wyłącznie w suchej porze, ponieważ jedzie się tylko leśną drogą, która podczas deszczu jest bardzo błotnista i jazda w takim terenie jest prawdziwą katastrofą.

Całkowita długość trasy -Mravečnik: 16 km   Czas jazdy: 1:30-2 hod.

Całkowita długość trasy -Vojenne: 14 km   Czas jazdy: 1:40-2 hod.

Trasa do pobrania dla GPS: Link do ściągnięcia śladów GPS tras rowerowych prześlemy na podany email. Podając email wyrażacie Państwo zgodę na przesyłanie naszego kwartalnego biuletynu, z którego można w dowolnym momencie zrezygnować.

 
 

Powrót na Trasy rowerowe© 2022 Domki Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tworzenie stron internetowych: Intensic
Jak możemy Państwu pomóc?
Jak możemy Państwu pomóc?
Mają Państwo pytanie dotyczące zakwaterowania? Np. czy dany termin jest wolny?

Imię: *

E-mail: *

Telefon: *

Twoje pytanie: *