Trasa rowerowa Na Mravečnik albo na Vojenne

Opis trasy: 2 krótkie trasy na rozgrzewkę i w ramach poznawania okolic. Obie trasy są krótkie, ale przyjemne. Na Mravečnik wyjedziecie Państwo aż na wysokość 998 m n.p.m., więc się nieco Państwo zmęczycie, ale jazda w dół będzie prawdziwą przyjemnością. Z Vojennego znów zobaczycie Państwo piękną panoramę Parku Narodowego Mała Fatra. 

Wyjazd na Mravečnik zaczyna się jazdą do przełęczy Kačerovci, przejedziecie Państwo wokół krzyża (trzeba go mieć po swojej prawej ręce) w kierunku do Lutiš. Po dotarciu do skrzyżowania skręcić należy w lewo na drogę państwową. Po krótkim podjeździe dojedziecie Państwo do przełęczy Lutiška, następnie trzeba kontynuować jazdę dalej zielonym szlakiem turystycznym i leśną makadamową ścieżką, aż na Mravečnik. Ostatnich ok. 250 m trzeba prowadzić rower obok siebie. Ze szczytu jedźcie Państwo dalej szlakiem rowerowym, aż dotrzecie do skrzyżowania (w lewo dojechalibyście znów do Kačerów) Państwo więc pojadą tutaj prosto i po ok. 50-100 m skręcić należy w prawo w dół (trzeba znaleźć właściwy skręt według mapy lub nawigacji) do Červenców i łąką zjedziecie Państwo na główną drogę, na Chotari, gdzie skręcić należy w lewo do domku.

Do Vojennego dotrzecie Państwojadąc podjazdem do Marunów, na grzbiecie góry skręcić trzeba w lewo i dalej aż do skrzyżowania do Zazvora. Tutaj trzeba uważać, by nie minąć skrzyżowania, gdyż pojedziecie Państwo z górki ładną ścieżką , która prowadzi aż do zapory w Riečnicach. Na skrzyżowaniu dróg u Zazvora należy skręcić w lewo (jakby z powrotem, do tyłu), dalej jedziecie Państwo sobie już grzbietem gór z widokami na Mały i Duży Rozsutec oraz Stoh. Koniec trasy jest na przełęczy u Kačerów. Vojenne zalecam wyłącznie w suchej porze, ponieważ jedzie się tylko leśną drogą, która podczas deszczu jest bardzo błotnista i jazda w takim terenie jest prawdziwą katastrofą.

Całkowita długość trasy -Mravečnik: 16 km   Czas jazdy: 1:30-2 hod.

Całkowita długość trasy -Vojenne: 14 km   Czas jazdy: 1:40-2 hod.

Trasa do pobrania dla GPS: Link do ściągnięcia śladów GPS tras rowerowych prześlemy na podany email. Podając email wyrażacie Państwo zgodę na przesyłanie naszego kwartalnego biuletynu, z którego można w dowolnym momencie zrezygnować.

 
 

Powrót na Trasy rowerowe

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tworzenie stron internetowych: Intensic
Znajdziesz nas także tutaj: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Jak możemy Państwu pomóc?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Jak możemy Państwu pomóc?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Mają Państwo pytanie dotyczące zakwaterowania? Np. czy dany termin jest wolny?

Imię: *

E-mail: *

Telefon: *

Twoje pytanie: *