Tropienie

O świcie spacerujecie cichym, zaśnieżonym lasem. W pewnym momencie waszą zaplanowaną trasę przetnie nieznany ślad. Czy to pies? Przez moment się zawahacie, albo czyżby to był wilk lub ryś? Ruszacie dalej, warstwa śniegu jest coraz wyższa. Znajdujecie mnóstwo śladów, które tu, w tą mroźną noc, pozostawili mieszkańcy gór. Wystarczy się tylko uważnie przyglądać. Las wygląda jakby spał, jednak biała pokrywa śnieżna jest niczym otwarta księga, z której dowiecie się czegoś o mieszkających tu zwierzętach. Do tego jednak potrzebne są umiejętności odczytywania tropów. Tę możliwość oferujemy w poniższej formie.

Czas trwania: 1 dzień (6 – 8 godz.)
Ilość uczestników: max 25
Sezon: listopad – marzec (w zależności od warunków śniegowych)
Długość trasy: około 10 km (w zależności od sytuacji może ulec zmianie)
Cena: 6 € / osoba, minimalna opłata za grupę wynosi 80 €
Wymagania od uczestników: od uczestników wymagany jest własny strój do terenu (solidne zimowe ubranie i obuwie)

Program polecamy przez cały rok również w postaci odrębnych wykładów w cenie 1,50 € / osoba. Maksymalna liczba uczestników = 40. Minimalna opłata za grupę wynosi 25 €.

Weźcie udział w naszym programie, którego głównym celem jest tropienie. Poprzez prezentację z mnóstwem autentycznych zdjęć nauczymy was podstawy tropienia, skupiając się na dużych drapieżnikach, ale także na ich zdobyczach. Ponieważ ślady nie są jedynym możliwym znakiem rozpoznawczym miejsca ich pobytu, wskażemy również te mniej widoczne. Do uzyskania sukcesu to jednak nie wystarcza. Dlatego opowiemy wam również coś o życiu zwierząt, byście w przyszłości nie tracili czasu na szukanie ich w niewłaściwym miejscu.

Po około półtora godzinnym wykładzie ruszymy w teren. Na praktycznych przykładach pokażemy poszczególne znaki rozpoznawcze miejsca pobytu zwierząt. To zrozumiałe, że nie będą to jedynie drapieżniki, a raczej bardziej pospolite gatunki dzikich zwierząt leśnych.
Poprzez udział w naszym programie zdobędziecie solidne podstawy, by móc samodzielnie zidentyfikować niektóre gatunki zwierząt w środowisku naturalnym. Bonusem jest przepiękna okolica, w której prowadzona będzie trasa “tropicieli“.

 

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tworzenie stron internetowych: Intensic
Znajdziesz nas także tutaj: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Jak możemy Państwu pomóc?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Jak możemy Państwu pomóc?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Mają Państwo pytanie dotyczące zakwaterowania? Np. czy dany termin jest wolny?

Imię: *

E-mail: *

Telefon: *

Twoje pytanie: *