Wielka Racza ośrodek narciarski

Wielka Racza - na narty i turystykę

Wielka Racza jest ulubioną miejscowością na zimowe i letnie urlopy dla starszych i młodszych. Jednym z najlepszych ośrodków narciarskich na Słowacji jest właśnie Wielka Racza. Ze względu na bliskość granicy polsko-słowackiej, zaledwie 20 km, ośrodek ten jest często wyszukiwany i ulubiony przez polskich turystów i narciarzy.

Wielka Racza (1236 m n.p.m.) jest także najwyższym szczytem Beskidu Żywieckiego i położony jest dokładnie na polsko-słowackiej granicy. Większość ludzi zna ją szczególnie jako ośrodek narciarski oraz jako letnią atrakcję turystyczną.

Pobyty zimowe - cenniki i rezerwacje

Na narty do Wielkiej Raczy

Wielka Racza nartySnow Park Wielka Racza jest jednym z najlepszych słowackich 5-gwiazdkowych ośrodków narciarskich. Ze względu na położenie w pobliżu polsko-słowackiej oraz czecho-słowackiej granicy jest wyszukiwana przez narciarzy z Polski i Czech. Łączna długość stoków narciarskich wynosi 14 km. Narciarze mają do dyspozycji dwa 4-osobowe wyciągi krzesełkowe i jedna 6-osobowa kolejka linowa w kombinacji z 8-osobową. Jeździć na nartach można na trzech połączonych ze sobą trasach narciarskich z możliwością wyboru stoków o różnym poziomie trudności, od łatwych dla początkujących aż po stoki bardzo trudne dla zaawansowanych narciarzy. Szeroki wachlarz usług, w skład którego wchodzi szkółka narciarska, serwis, wypożyczalnia nart i snowboardów oraz sklep sportowy podnosi komfort narciarzy w tym ośrodku narciarskim.

Wielka Racza SnowParkNawet osoby nie jeżdżące na nartach, znajdą w zimie w ośrodku Wielka Racza, sporo możliwości zabawy i wypoczynku. Całorocznie otwarty tor bobslejowy znajdujący się bezpośrednio w ośrodku narciarskim podniesie adrenalinę zarówno starszym jak i młodszym. Dobre jedzenie lub gorącą herbatę można spożyć w jednej z restauracji w samym ośrodku albo bezpośrednio w jednym z bufetów położonym na stoku. Jeśli będą Państwo chcieli zamienić jazdę na nartach czy desce na inny rodzaj zabawy, można wypożyczyć na przykład skifox.

W ośrodku narciarskim jest możliwa wieczorna jazda na nartach w godzinach 17.30 - 21.00 na trasie Dedovka. Do dyspozycji są także oznakowane trasy biegowe. Z Żyliny do ośrodka narciarskiego Wielka Racza zimową porą kursuje regularnie bezpłatny skibus. W ośrodku na stokach narciarskich o bezpieczeństwo dba Służba ratownicza.

Turystyka i lato w Wielkiej Raczy

Wielka Racza latoNie tylko zimą, ale również latem Wielka Racza oferuje wiele możliwości zabawy. Letnie centrum zabawy i wypoczynku Wielka Racza to świetna propozycja, jak aktywnie i wesoło spędzić dzień w tym regionie. Letnie centrum oferuje wiele atrakcji, między innymi tor bobslejowy, park linowy dla starszych, dziecięcy park linowy, ściankę wspinaczkową, trampoliny oraz jazdę na hulajnogach. Przekąsić coś można w jednej z knajpek na terenie letniego centrum.

Wielka Racza znajduje się w obszarze chronionego krajobrazu Kysuce na Słowacji, która słynie z wielu pięknych obiektów przyrodniczych i jest ulubionym miejscem wśród turystów. Oprócz oznakowanych tras turystycznych w tym regionie znajduje się także szlak edukacyjny. Jego koniec jest na szczycie Wielkiej Raczy, gdzie znajduje się chata z możliwością wyżywienia. Całkowite przewyższenie szlaku edukacyjnego wynosi 630 metrów, a pokonacie go za około 4 godziny.

W Wielkiej Raczy znaleźć można również oznakowane trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Trasy prowadzą poprzez wiele atrakcji, jak na przykład Korniańskie źródło ropy, sztuczny zbiornik wodny Nowa Bystrzyca aż po skansen słowackiej wioski w miejscowości Vychylovka.

Noclegi Wielka Racza

Wielka Racza noclegiOferujemy Wam przyjemne noclegi w domkach letniskowych „Uhorčík”, “Ilčík” i “Rajnoha” niedaleko ośrodka Wielka Racza na Słowacji. Domki są do wynajęcia w całości lub można wynająć pojedyncze pokoje. Domki są z drewna, komfortowo wyposażone w przyjemnym klimacie. Dla naszych gości do dyspozycji jest wellness centrum z fińską sauną, infrasauną oraz jacuzzi z hydromasażem. Więcej na temat noclegów można przeczytać tutaj - Domki letniskowe „Uhorčík”, „Ilčík” i „Rajnoha”.

Serdecznie Was zapraszamy.

  Cennik       Rezerwacja

 

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tworzenie stron internetowych: Intensic
Znajdziesz nas także tutaj: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Jak możemy Państwu pomóc?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Jak możemy Państwu pomóc?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Mają Państwo pytanie dotyczące zakwaterowania? Np. czy dany termin jest wolny?

Imię: *

E-mail: *

Telefon: *

Twoje pytanie: *