Wjazd obywateli polskich na Słowację – aktualizacja 2021 - wstęp w związku z covid

Aktualne informacje dotyczące wjazdu obywateli polskich na Słowację w związku z covid-19 (koronawirus): https://korona.gov.sk/cestovanie-do-sr/ albo https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-wjazdu-cudzoziemcow-do-republiki-slowackiej-i-tranzytu-przez-jej-terytorium

Poniższe informacje mają charakter wyłącznie informacyjny. W celu uzyskania aktualnych informacji należy sprawdzić powyższe linki.

Każda osoba, z wyjątkami opisanymi poniżej, przed wjazdem na Słowację jest zobowiązana do wcześniejszej rejestracji e-formularza e-Hranica. Potwierdzenie o dokonanej rejestracji należy mieć przy sobie w trakcie całego pobytu na terytorium Słowacji. Rejestracji przez e-formularz należy dokonać każdorazowo przed wjazdem na terytorium Republiki Słowackiej. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z kwarantanny, o ile rodzice, ewent. osoby z tego samego gospodarstwa domowego, z którymi wjeżdżają na terytorium Słowacji, nie podlegają kwarantannie. Osoby poniżej 12 roku życia nie muszą rejestrować się w eHranica. Osoby w pełni zaszczepione nie podlegają kwarantannie.

Definicja osób w pełni zaszczepionych

Za osobę w pełni zaszczepioną uważa się:

- osobę, która została zaszczepiona drugą dawką dwudawkowej szczepionki przeciw COVID-19, przy czym od daty tego szczepienia minęło co najmniej 14 dni, a nie minęło więcej niż 12 miesięcy (ważność rejestracji w eHranica wynosi 6 miesięcy),

- osobę, która została zaszczepiona pierwszą dawką jednodawkowej szczepionki przeciw COVID-19, przy czym od daty tego szczepienia minęło co najmniej 21 dni, a nie minęło więcej niż 12 miesięcy (ważność rejestracji w eHranica wynosi 6 miesięcy),

- osobę, która została zaszczepiona pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19, przy czym od daty tego szczepienia minęło co najmniej 14 dni, a nie minęło więcej niż 12 miesięcy, a ta dawka szczepionki została podana w terminie do 180 dni od chwili przebycia zachorowania na COVID-19 (ważność rejestracji w eHranica wynosi 6 miesięcy),

Osoby, podlegające wyjątku z powodu pełnego szczepienia, muszą być w stanie potwierdzić to oświadczenie podczas swojego przyjazdu i w czasie pobytu na terytorium Słowacji. Na przykład, do potwierdzenia tego służy unijne cyfrowe zaświadczenie COVID.

Z dniem 19 lipca weszło w życie zarządzenie, które regulują ruch graniczny oraz obowiązek izolacji domowej. Osoby, które ukończyły 12 rok życia zobowiązane są do rejestracji w systemie eHranica. Zasady wjazdu na Słowację i późniejszej izolacji domowej różnią się w zależności od wieku osoby oraz na podstawie innych warunków.

- Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z kwarantanny, o ile rodzice, ewent. osoby z tego samego gospodarstwa domowego, z którymi wjeżdżają na terytorium Słowacji, nie podlegają kwarantannie. Osoby poniżej 12 roku życia nie muszą rejestrować się w eHranica.

- Osoby powyżej 12 roku życia muszą rejestrować się w eHranica.

Co Cię czeka podczas rejestracji na eHranica?

Po wypełnieniu podstawowych danych będziemy chcieli dowiedzieć się od Ciebie, czy jesteś zaszczepiony. Do wyboru będą trzy opcje:

a) Jestem osobą w pełni zaszczepioną i mam dokument, który to potwierdza

- po dokonaniu prostej rejestracji nie będziesz musiał przebywać w domowej izolacji

- ważność rejestracji wynosi 6 miesięcy

b) Jestem osobą niezaszczepioną

- kontynuuj wypełnianie formularza

- jeśli spełniasz warunki zwolnienia z obowiązkowej izolacji domowej, nie musisz przebywać w kwarantannie

- jeśli nie spełniasz warunków wyjątku, musisz przejść obowiązkową izolację domową

Wyjątki dla osób niezaszczepionych

Jeśli nie jesteś szczepiony przeciwko COVID-19, nadal możesz skorzystać z jednego z kilku wyjątków od obowiązkowej izolacji domowej. Wyjątki te są podzielone w formularzu zgodnie z warunkami, które musisz spełnić aby z nich skorzystać:

Wyjątki, które wymagają negatywny wynik testu RT-PCR na COVID-19 nie starszego niż 72 h.

Wyjątki, które wymagają negatywny wynik testu RT-PCR na COVID-19 nie starszego niż 7 dni.

Wyjątki, które wymagają negatywny wynik testu antygenowego na COVID-19 nie starszego niż 7 dni.

Wyjątki, które nie wymagają negatywnego wyniku testu

Pełny opis wyjątków można znaleźć na https://korona.gov.sk/cestovanie-do-sr/

Wyjątki od obowiązkowej izolacji domowej

Obowiązkowa izolacja domowa nie obowiązuje:

- Osoby w pełni zaszczepione,

- osoby w wieku od 12 do 18 lat, pod warunkiem, że żadna osoba we wspólnym gospodarstwie domowym nie jest objęta izolacją domową (ważność rejestracji w eHranica jest do 9.8.2021).

Izolacja domowa po przyjeździe na Słowację

Wszystkim osobom, które od 9 lipca 2021 r. od godziny 6:00 wjeżdżają na terytorium Republiki Słowackiej i nie spełniają wyjątków podlegają kwarantannie w warunkach domowych lub hotelach kwarantannowych. Pełny opis warunków izolacji domowej można znaleźć na stronie https://korona.gov.sk/cestovanie-do-sr/

Wakacje 2023 w górach na Słowacji

Zapraszamy na wczasy 2023 do Terchovej do trzygwiazdkowych domków z serwisem hotelowym. Lato na Słowacji pełne wycieczek, atrakcji i przygód. Z przyjemnością ugościmy Państwa w naszych domkach Uhorčík, Ilčík a Rajnoha.


 

Witaj w Małej Fatrze!

Mała Fatra oferuje wspaniałe trasy turystyczne, a większość z nich początek bierze własnie w Terchovej albo Vratnej. Nie można ominąć przejścia po drabinkach i pomostach przez Jánošíkove diery – Wąwozy Janosika. Podczas przejścia po Zbójeckim Chodniku możemy wyobrazić sobie jak chodził tędy Janosik i jego drużyna.

© 2024 Rezort Uhorčík ***, Terchová.
Tworzenie stron internetowych: Intensic
Znajdziesz nas także tutaj: YouTube, Facebook, Instagram
Ikona Bublina
Jak możemy Państwu pomóc?
Ikona Zatvoriť
Ikona Bublina
Jak możemy Państwu pomóc?
Ikona Skryť Ikona Zatvoriť
Mają Państwo pytanie dotyczące zakwaterowania? Np. czy dany termin jest wolny?

Imię: *

E-mail: *

Telefon: *

Twoje pytanie: *