Wjazd obywateli polskich na Słowację – aktualizacja 2021 - wstęp w związku z covid

Aktualne informacje dotyczące wjazdu obywateli polskich na Słowację w związku z covid-19 (koronawirus): https://korona.gov.sk/cestovanie-do-sr/ albo https://www.gov.pl/web/slowacja/zasady-wjazdu-cudzoziemcow-do-republiki-slowackiej-i-tranzytu-przez-jej-terytorium

Poniższe informacje mają charakter wyłącznie informacyjny. W celu uzyskania aktualnych informacji należy sprawdzić powyższe linki.

Każda osoba, z wyjątkami opisanymi poniżej, przed wjazdem na Słowację jest zobowiązana do wcześniejszej rejestracji e-formularza e-Hranica. Potwierdzenie o dokonanej rejestracji należy mieć przy sobie w trakcie całego pobytu na terytorium Słowacji. Rejestracji przez e-formularz należy dokonać każdorazowo przed wjazdem na terytorium Republiki Słowackiej. Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z kwarantanny, o ile rodzice, ewent. osoby z tego samego gospodarstwa domowego, z którymi wjeżdżają na terytorium Słowacji, nie podlegają kwarantannie. Osoby poniżej 12 roku życia nie muszą rejestrować się w eHranica. Osoby w pełni zaszczepione nie podlegają kwarantannie.

Definicja osób w pełni zaszczepionych

Za osobę w pełni zaszczepioną uważa się:

- osobę, która została zaszczepiona drugą dawką dwudawkowej szczepionki przeciw COVID-19, przy czym od daty tego szczepienia minęło co najmniej 14 dni, a nie minęło więcej niż 12 miesięcy (ważność rejestracji w eHranica wynosi 6 miesięcy),

- osobę, która została zaszczepiona pierwszą dawką jednodawkowej szczepionki przeciw COVID-19, przy czym od daty tego szczepienia minęło co najmniej 21 dni, a nie minęło więcej niż 12 miesięcy (ważność rejestracji w eHranica wynosi 6 miesięcy),

- osobę, która została zaszczepiona pierwszą dawką szczepionki przeciw COVID-19, przy czym od daty tego szczepienia minęło co najmniej 14 dni, a nie minęło więcej niż 12 miesięcy, a ta dawka szczepionki została podana w terminie do 180 dni od chwili przebycia zachorowania na COVID-19 (ważność rejestracji w eHranica wynosi 6 miesięcy),

Osoby, podlegające wyjątku z powodu pełnego szczepienia, muszą być w stanie potwierdzić to oświadczenie podczas swojego przyjazdu i w czasie pobytu na terytorium Słowacji. Na przykład, do potwierdzenia tego służy unijne cyfrowe zaświadczenie COVID.

Z dniem 19 lipca weszło w życie zarządzenie, które regulują ruch graniczny oraz obowiązek izolacji domowej. Osoby, które ukończyły 12 rok życia zobowiązane są do rejestracji w systemie eHranica. Zasady wjazdu na Słowację i późniejszej izolacji domowej różnią się w zależności od wieku osoby oraz na podstawie innych warunków.

- Osoby poniżej 12 roku życia są zwolnione z kwarantanny, o ile rodzice, ewent. osoby z tego samego gospodarstwa domowego, z którymi wjeżdżają na terytorium Słowacji, nie podlegają kwarantannie. Osoby poniżej 12 roku życia nie muszą rejestrować się w eHranica.

- Osoby powyżej 12 roku życia muszą rejestrować się w eHranica.

Co Cię czeka podczas rejestracji na eHranica?

Po wypełnieniu podstawowych danych będziemy chcieli dowiedzieć się od Ciebie, czy jesteś zaszczepiony. Do wyboru będą trzy opcje:

a) Jestem osobą w pełni zaszczepioną i mam dokument, który to potwierdza

- po dokonaniu prostej rejestracji nie będziesz musiał przebywać w domowej izolacji

- ważność rejestracji wynosi 6 miesięcy

b) Jestem osobą niezaszczepioną

- kontynuuj wypełnianie formularza

- jeśli spełniasz warunki zwolnienia z obowiązkowej izolacji domowej, nie musisz przebywać w kwarantannie

- jeśli nie spełniasz warunków wyjątku, musisz przejść obowiązkową izolację domową

Wyjątki dla osób niezaszczepionych

Jeśli nie jesteś szczepiony przeciwko COVID-19, nadal możesz skorzystać z jednego z kilku wyjątków od obowiązkowej izolacji domowej. Wyjątki te są podzielone w formularzu zgodnie z warunkami, które musisz spełnić aby z nich skorzystać:

Wyjątki, które wymagają negatywny wynik testu RT-PCR na COVID-19 nie starszego niż 72 h.

Wyjątki, które wymagają negatywny wynik testu RT-PCR na COVID-19 nie starszego niż 7 dni.

Wyjątki, które wymagają negatywny wynik testu antygenowego na COVID-19 nie starszego niż 7 dni.

Wyjątki, które nie wymagają negatywnego wyniku testu

Pełny opis wyjątków można znaleźć na https://korona.gov.sk/cestovanie-do-sr/

Wyjątki od obowiązkowej izolacji domowej

Obowiązkowa izolacja domowa nie obowiązuje:

- Osoby w pełni zaszczepione,

- osoby w wieku od 12 do 18 lat, pod warunkiem, że żadna osoba we wspólnym gospodarstwie domowym nie jest objęta izolacją domową (ważność rejestracji w eHranica jest do 9.8.2021).

Izolacja domowa po przyjeździe na Słowację

Wszystkim osobom, które od 9 lipca 2021 r. od godziny 6:00 wjeżdżają na terytorium Republiki Słowackiej i nie spełniają wyjątków podlegają kwarantannie w warunkach domowych lub hotelach kwarantannowych. Pełny opis warunków izolacji domowej można znaleźć na stronie https://korona.gov.sk/cestovanie-do-sr/

Wakacje 2023 w górach na Słowacji

Zapraszamy na wczasy 2023 do Terchovej do trzygwiazdkowych domków z serwisem hotelowym. Lato na Słowacji pełne wycieczek, atrakcji i przygód. Z przyjemnością ugościmy Państwa w naszych domkach Uhorčík, Ilčík a Rajnoha.Witaj w Małej Fatrze!

Mała Fatra oferuje wspaniałe trasy turystyczne, a większość z nich początek bierze własnie w Terchovej albo Vratnej. Nie można ominąć przejścia po drabinkach i pomostach przez Jánošíkove diery – Wąwozy Janosika. Podczas przejścia po Zbójeckim Chodniku możemy wyobrazić sobie jak chodził tędy Janosik i jego drużyna.

 
© 2022 Domki Uhorčík, Ilčík a Rajnoha ***, Terchová.     Tworzenie stron internetowych: Intensic
Jak możemy Państwu pomóc?
Jak możemy Państwu pomóc?
Mają Państwo pytanie dotyczące zakwaterowania? Np. czy dany termin jest wolny?

Imię: *

E-mail: *

Telefon: *

Twoje pytanie: *